Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aerobik

26. 5. 2008

 

Aerobik 

 

Aerobik vznikl v USA v roce 1968, kdy Kenneth Cooper vydal první knihu s názvem Aerobics. Někdy v 80. letech dochází ke krizi, protože to má negativní vliv především na klouby. 

V Československu se aerobik v prvotní podobě ujal jako cvičení s hudbou. U nás k velkému rozmachu došlo především po roce 89, kdy vydala mnoho videokazet Olga Šípová a jiní, a cvičení aerobiku proniklo i do televizního vysílání. K rozvoji také přispěla televizní soutěž Miss aerobik, která letos odstartovala již 13. ročník.

 

 

 

A co to ten aerobik vlastně je?

Je to jistý druh kondičního cvičení při hudbě, které příznivě ovlivňuje oběhovou soustavu a zvyšuje fyzickou kondici. Výtečný je i vliv na psychiku člověka, který se při vyšší zátěži uvolní. Cvičí se v různých formách. Může se jednat o step aerobik, sportovní aerobik, posilovací aerobik, taneční aerobik, aqua aerobik, apod.

 

Můžeme navštěvovat i aerobik pro veřejnost. Obvykle se tady cvičí 60 - 90 minut a jedná se o cvičení pod vedením lektora, který vytváří sestavy a dohlíží na správné provedení. Obvykle se začíná jednodušším blokem na zahřátí, poté se jedou v tempu bloky sestav, asi po 40 minutách dochází ke zklidnění, následuje posilování a závěrečný stretching.

K náročnějšímu cvičení se používá step, který napomáhá  většímu výdeji energie. Můžou se používat i různé druhy činek, míčů, gumových pásů, fit barů, apod.

 

Ti z Vás, co si myslí, že je aerobik především určený ženám, tak se velice mýlí. Tyhle pověry, že chlap, když cvičí aerobik, patří k 4% menšině, jsou NEPRAVDIVÉ!!!!! Existuje mnoho cvičitelů, takže chlapi, nenechte se odradit a směle do toho! Ať si říká kdo chce, co chce!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář